LIETUVIŲ KALBOS PAŽENGUSIŲJŲ LYGIO KURSAs

Kalbos ir kultūros institutas LINGUA LITUANICA kviečia studijuoti lietuvių kalbą B1 lygiu. Lietuvių kalbos paskaitos vyks nuotoliniu būdu mažoje grupėje.

1. Lietuvių kalbos B1 lygio pirmos dalies kursas (nuotoliniu būdu)

Pradžia: 2022-02-09.
Pabaiga: 2021-05-11.
Tvarkaraštis: trečiadieniais 17.15-18.45 (LTU laiku).
Trukmė: 50 akad. val. 26 akad.val. + 24 akad. val. mokymosi Moodle sistemoje.
Aiškinamoji kalba: lietuvių.
Kaina: 240 EUR. 

2. Lietuvių kalbos B1 lygio antros dalies kursas (nuotoliniu būdu)

Pradžia: 2022-01-26.
Pabaiga: 2021-03-23.
Tvarkaraštis: trečiadieniais 19.00-20.30 (LTU laiku).
Trukmė: 16 akad.val. + 14 akad. val. mokymosi Moodle sistemoje.
Aiškinamoji kalba: lietuvių.
Kaina: 140 EUR. 

REGISTRACIJA:  el. paštu info@lingualit.lt arba INTERNETU

Lietuvių kalbos pažengusiųjų lygio kursas skirtas tiems, kurie jau šiek tiek pramokę lietuvių kalbos ir įveikę A2 lygį, bet nori ir toliau mokytis mūsų senos ir gražios kalbos, plačiau susipažinti su Lietuvos kultūra, istorija, įdomiais žmonėmis. Atliksime įvairias kalbėjimo, skaitymo, rašymo ir klausymo užduotis pagal prof. dr. Irenos Kruopienės parengtą mokomąją medžiagą Perženk slenkstį.  Būdami kartu mes mokysimės:

 • bendrauti įvairiose žinomose ir netikėtose kasdienėse situacijose, diskutuoti, klausti ir atsakyti į klausimus asmeninėmis, darbo, mokslo ir laisvalaikio temomis, apibūdinti situaciją, paaiškinti priežastis, išsakyti nuomonę, siūlyti, palyginti, susitarti, reikšti jausmus ir pan.;
 • iš klausos suprasti pranešimų, pokalbių, komentarų, trumpų pasakojimų esmę, kai kalbama aiškiai kasdienėmis, darbo, mokslo, laisvalaikio temomis, suprasti pagrindines radijo ar televizijos laidų mintis, kai kalbama aiškiai ir nelabai greitu tempu;
 • skaityti tekstus kasdienėmis, darbo, mokslo ir laisvalaikio temomis ir suprasti įvykių, žmonių gyvenimo, santykių ir jausmų aprašymų esmę ar svarbias detales, rasti, suprasti ir įvertinti reikiamą informaciją;
 • rašyti nesudėtingus aiškios sandaros (įžanga, dėstymas, išvados)  rišlius tekstus žinomomis temomis, asmeninius ir oficialius laiškus, argumentuotai pagrįsti savo nuomonę, pateikti pavyzdžių, apibūdinti įvykius, nuomones, charakterius ir pan.
 • Čia mokysimės tinkamai vartoti įvairias gramatikos formas (daiktavardžių, įvardžių, būdvardžių linksnius, veiksmažodžių laikus ir nuosakas). Mokysimės atpažinti ir parinkti  dalyvių, pusdalyvių ir padalyvių formas,  tinkamai vartoti teksto siejimo priemones ir pan. Mokydamiesi naujų žodžių, plėsime savo žodyną įvairiomis temomis.

Tam prireiks nemažai grupinio ir savarankiško darbo, o svarbiausia – Jūsų noro kalbėti viena iš seniausių indoeuropiečių kalbų. 

Papildoma informacija 

 • Praleidus paskaitų, atsiunčiami namų darbai ir kita aktuali informacija. 
 • Šventiniu laikotarpiu paskaitos nevyks. 
 • Išduodamas pažymėjimas apie lankytą kursą. Prireikus parengiame oficialų dokumentą, adresuotą darbovietei ar kitai institucijai. 
 • Mokomosios medžiagos mokestis yra įskaičiuotas į kurso kainą.
 • Registracijos mokestis (100 EUR) yra įskaičiuotas į kurso kainą. Registracijos mokestis negrąžinamas. Vieta kurse rezervuojama sumokėjus registracijos mokestį. 
 • Apmokėjimas: registracijos arba kurso mokestį galima sumokėti grynaisiais institute arba pavedimu į LINGUA LITUANICA sąskaitą (sąskaitos numeris: LT 81 7300 0100 9932 1166).

TURITE KLAUSIMŲ?

Susisiekite, mielai atsakysime į visus Jūsų klausimus!