Kaune atidaroma netradicinė bibliotekėlė

 

Kalbos ir kultūros institutas LINGUA LITUANICA dalinasi šviesos ir šilumos kupinu renginiu bei knygų skaitymo kultūrą skatinančia idėja ir kviečia prisijungti: vasario 16 dieną, 13 valandą Kauno miesto širdyje, Studentų skvere, įvyks pirmasis tarptautinės organizacijos Little Free Library KNYGŲ NAMELIO atidarymas!

Projekto sumanytojos – Vytauto Didžiojo universiteto viešosios komunikacijos studijų programos studentės Indrė Levickytė ir Greta Rozenbergaitė, kviečia ne tik kauniečius, bet ir visų miestų gyventojus prisijungti.

Visame pasaulyje šios organizacijos paženklintų namelių yra apie 15 000, o Lietuvoje šių knygų namukų yra suskaičiuojama maždaug apie dešimt. Daugelis jų įsikūrusios Vilniuje, tačiau antrame pagal dydį Lietuvos mieste – Kaune – tokia netradicinė bibliotekėlė bus pirmoji.

Šio tipo statinius žmonės vadina įvairiai: lesyklėlėmis, miesto baldais, knygų koplytėlėmis, mažaisiais knygų namais, tačiau visų jų funkcija ta pati – tai netradicinė bibliotekėlė, integruota miesto erdvėje, kurios darbo laikas 24 valandos per parą bet kokiomis dienomis. Žmonės kviečiami dalintis knygomis, vadovaudamiesi šūkiu „Padėk tai, ką jau perskaitei, pasiimk, ko dar neskaitei“.

„Gyvuodama knygų mainų principu, bibliotekėlės projekto misija yra ne tik visuomenės švietimas ir  kultūros puoselėjimas Kaune, bet ir orginalus miesto atmosferos ir erdvės išpildymas“, - savo mintimis dalinasi viena iš projekto sumanytojų Greta.

„Po 2014 metų pavasario rekonstrukcijų, skveras buvo pavadintas Studentų skvero vardu, tad ir mes, besidžiaugdamos šiuo Kauno miesto savivaldybės sprendimu, panorome prisidėti prie ne be reikalo akademinio miesto titulą turinčio Kauno gražinimu. Tarsi atsidėkodamos studentų ir VDU bendruomenės vardu panorome kažką palikti šiam miestui, įspausti jame ir savo pėdsaką.“ – apie projekto idėją pasakojo Indrė.

Kalbos ir kultūros institutas LINGUA LITUANICA taip pat džiaugiasi galėdamas prisidėti prie gražios jaunų žmonių idėjos puoselėjant norą skaityti, domėtis, grožėtis ir džiaugtis visą pasaulį vienijančia knygų skaitymo kultūra. Instituto bendruomenė dovanoja knygas ir kartu su visais prie projekto prisidėjusiais tikisi ir linki kultūriningų bei sąžiningų skaitytojų, neblėstančių idėjų ir entuziazmo merginoms, visam Kauno miestui bei Vytauto Didžiojo universitetui.

Kauno miesto savivaldybė namelio atidarymo šventę įtraukė į oficialią Lietuvos valstybės atkūrimo dienos programą, todėl abi merginos kviečia nepatingėti ir vasario 16-ąją ateiti į Studentų skverą. „Jei ne savo knygutę su palinkėjimu palikti namelyje, tai bent jau iš smalsumo pasižvalgyti į vidų - o gal ten rasite ir sau mielą knygą!“

 

Indrė Levickytė ir Greta Rozenbergaitė

Projekto iniciatorės

 

Facebook puslapis – Knygų namukas Kaune

El. p.: bibliotekelekaune@gmail.com

Tel. 8 624 87626