Kviečiame į tapytojos Astos Kuzmickienės parodą „Viskas apie mus“

Liepos 10 d. 18 val. Vilniuje, Kalbos ir kultūros institute „Lingua Lituanica“ bus pristatyta Astos Kuzmickienės autorinė paroda „Viskas apie mus“.

Tapytoja gyvena ir kuria Vilniuje. Vilniaus universitete studijavo ekonomiką, dirba viešųjų pirkimų srityje. Tapyti pradėjo prieš kelerius metus ir, pastūmėta artimųjų, šiandien intensyviai kuria, dalyvauja parodose.

Pasak autorės, į spalvų ir meno pasaulį duris atvėrė ištuštėję namai, kasdieniai rūpesčiai ir problemos, rutina darbe. Vieną dieną nusipirkusi dažus, teptukus, drobę ir pradėjusi piešti, menininkė šiandien jau nebeįsivaizduoja nei vienos dienos be tapybos.

Jos tapytuose paveiksluose pasakojama apie universaliąsias vertybes, žiūrovus žavi emocinė tapybos kalba, atvirumas, subtilios, kartais mistinės aliuzijos. Dinamiškuose darbuose dažnai išnyksta riba tarp kasdienybės realijų ir fatališkų vaizdinių.

A. Kuzmickienė kiekvienam žvelgiančiam į paveikslus linki pasinerti į alegorinį, magišką pasaulį ir jame atrasti dalelę savęs, susikurti unikalią istoriją. Ir kartu prisiminti, jog kiekvienas žingsnis, išgyventa akimirka gali padovanoti kažką nuostabaus. „Tik nereikia bijoti to priimti, aš pati nepabijojau teptuko į rankas paimti sulaukusi penkiasdešimties“, – juokiasi autorė.

Parodoje „Viskas apie mus“ pristatomi naujausi tapybos darbai, daugumoje jų vyrauja moteriškumo tematika, įtaigiai išreiškianti asmeninį požiūrį, subjektyvius patyrimus ir visuotines vertybes. Eksponuojama akrilinė tapyba, paveiksluose vyrauja mišri tapybos technika.

Parodą organizuojančiame Kalbos ir kultūros institute „Lingua Lituanica“ nuolat rengiamos kultūrinės programos, renginiai Lietuvos ir užsienio piliečiams, pristatoma Lietuvos kultūra, istorija ir literatūra. Šiandien institutas duris atveria ir menininkams, norintiems pristatyti savo kūrybą – suorganizuota jau ne viena sėkminga paroda.

A. Kuzmickienės paroda veiks iki rugsėjo mėnesio. Ją vasaros metu visi norintys galės aplankyti darbo dienomis, pačiame sostinės centre įsikūrusiame „Lingua Lituanica“.

Atidarymo renginyje bus fotografuojama, todėl informuojame, kad lankytojai gali būti matomi renginio nuotraukose, ir šios nuotraukos gali būti skelbiamos viešai socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidoje.