Kanados menininko A. Novitski fantastinis grafikos pasaulis

LINGUA LITUANICA institute veikia Kanados dailininko Alexo Novitski autorinė grafikos meno paroda.

Alex Novitski (Aleksejus Novitskis) gimė ir užaugo Minske. 2000 m. su šeima emigravo į Torontą, kur iki šiol gyvena ir dirba, dėsto piešimą vaikams. Piešimu A. Novitski susidomėjo vaikystėje. 1986 m. baigė Minsko dailės mokyklą-licėjų. 9 dešimtmetyje dalyvavo kūrybiniame judėjime „Baltarusijos klimatas", kuris vienijo nepriklausomus muzikantus, dailininkus, poetus ir kitus kūrybinės inteligentijos atstovus Baltarusijoje. Alexo darbai ne vieną kartą buvo pristatyti JAV, Kanados, Danijos, Vokietijos ir daugelio kitų pasaulio šalių galerijose, įvertinti prizais ir apdovanojimais. Nemaža menininko grafikos darbų dalis šiandien priklauso privačioms kolekcijoms.

A. Novitski daugiausia kuria grafikos, iliustracijos ir dvimatės animacijos srityse. 2002 m. autoriaus intereraktyvi multimedijos knyga Fig Tree (Figmedis) buvo apdovanota Rusijos interneto akademijos premija „Tinklo kūrybos" nominacijoje. 2012 m. A. Novitski komiksas After School (Po mokyklos) laimėjo pirmąją vietą kūrybos konkurse, surengtame komiksų meno konvencijoje (Wizard World Comic Con) Kanadoje. Alexas taip pat žinomas kaip knygų iliustratorius (Užkeikti lobiai, Elfų ir gnomų nuotykiai, kt.).

Šiuo metu A. Novitski renkasi mišrią tušo ir akvarelės techniką. Alegorinės scenos ir kūrybinės metaforos, minkšto daugiaspalviškumo atradimas sodriau atspindi paslaptingą autoriaus vaizduotės, emocijų ir patirčių pasaulį. Naujausi dailininko kūriniai pavergia žiūrovą bendra kompozicijos traktuose, dėmesiu smulkiausioms detalėms, kurios primena subtilius ir meistriškus nėrinius.

Parodos vyksmo metu A. Novitski surengs kūrybines grafikos ir animacijos dirbtuves LINGUA LITUANICA kursų dalyviams ir parodos lankytojams. Paroda LINGUA LITUANICA institute (Gedimino pr. 26) veiks iki rugsėjo mėn.